در هنگام خرید دزدگیر ماشین چگونه دزدگیری مناسب برای خودروی خود انتخاب کنیم؟

خرید دزدگیر ماشین

با پیشرفت های روز افزون تکنولوژی الکترونیک در چند دهه گذشته دزدگیر های خودرو  بدون بالا رفتن قیمت پیچیده تر شده اند. بسیاری از اتومبیل های حاضر دارای یک سیستم ایموبیلزر OEM (سیستم امینتی خودرو) هستند که کامپیوتر کنترل کننده موتور را خاموش میکند. بااین حال دلایل متعددی برای پاسخ به این سوال که چرا سیستم های امنیتی خودرو مفید هستند و خرید دزدگیر ماشین وجود دارد.

به عنوان مثال خودروی معمولی جدید نمی توانند شکستن شیشه را تشخیص بدهد یا هنگامی که دزدی می خواهد لاستیک های خودرو را سرقت کند.همچنین به شما در پیداکردن موقعیت خودروی سرقت رفته کمکی نخواهند کرد.اگر شما یک دزدگیر خودرو داشته باشید به شما کمک می کند هر زمانی که درها  یا صندوق عقب باز شود آگاه شوید و به راحتی نظارت داشته باشید. اگر ودروی قدیمی دارید بعضی از دزدگیر های خودرو هم با سیستم های قدیمی سازگار هستند.بسیاری از دزدگیر ها برای خودروهای قدیمی تر از سنسور شوک و یا میکروفن برای صدای شکستن شیشه و …استفاده می کنند. حتی سنسورهای در دزگیرها موجود است که حرکت در مجاورت خودرو در بیرون یا درون ماشین را تشخیص می دهد.

بنابراین اگر شما خودروی قدیمی دارید استفاده از دزدگیر خودرو امنیت ماشین شما را بالا می برد.

سیستم های دزدگیر جدید تمام ویژگی های مدرن را شامل می شوند

دزدگیر های جدید خودرو علاوه بر ویژگی های جدیدی مانند کنترل  و راه اندازی از راه دور خودرو قابلیت های زیادی از خود نشان می دهند.به طور معمول سیستمهای هشدار خودرو با کلید FOB  برای هر وسیله نقلیه ای قابل استفاده هستند.کلیدهای FOB همه عملکردهایی که نیاز دارید را به شما ارائه می دهند.درهای خودرو به راحتی باز و بسته می شوند. صندوق عقب خودرو با همان دکمه باز و بست می شود.بسیاری از این سیتم های امنیتی راه اندازی از راه دور خودرو با کلید FOB را انجام می دهند.انها همچنین جستجوی پیشرفته خودرو را انجام می دهند.تنظیمات دیگری موجود است که از هشدار اتوماتیک دزدگیر در هنگام پارک کردن یا سوخت گیری و یا زمانی که خودرو در تعمیرگاه باشد جلوگیری می کند و آن را غیر فعال می کند.یکصدای هشدار در ابتدا صدای با شدت کم است و سپس هربار دکمه را فشار می دهید سطح و شدت صدای آن بالاتر می رود.

چگونه دزدگیر ماشین انتخاب کنیم؟

ابتدا نوع دزدگیری که می خواهید را مشخص کنید:

دزدگیر ماشین پسیو و اکتیو

یک دزدگیر خودرو پسیو به طور خودکار روشن می شود ولی دزدگیر اکتیو باید توسط راننده فعال شود.با این حال اکثر دزدگیر های خودرو قابلیت سوییچ بین دو حالت پسیو و اکتیو را دارند.انتخاب بین دو حالت بستگی به ترجیح راننده دارد.برای فعال کردن دزدگیر اکتیو شما نیاز به فشار دادن دکمه دارید.

در مرحله دوم انتخاب کنید در خرید دزدگیر ماشین چه ویژگی های برای شما و نیازهایتان مناسب است.

اکثر دزدگیرها قابلیت کی لس دارند(KEYLESS) که این قابلیت باعث می شود با کنترل از راه دور در های خودرو را قفل یا باز کنید.یکی دیگر از ویژگی های جذاب قفل کردن مجدد اتوماتیک است که اگر درب ماشین را بازکردیو فراموش کردی به طور خودکار آن را قفل می کند. وقتی که شما زیاد خرید کردید و وسایل زیادی دارید نیازی نیست صندوق عقب را باز کنید با فشاردن یک دکمه روی دزدگیر صندوق عقب به طور خودکار باز می شود.

اگر شما فراموش کردید خودروی خود را در پارکینگی بزرگ کدام قسمت پارک کرده اید با فشار دادن دکمه صدای آژیر  و روشن شدن چراغ خودرو به شما کمک خواهند کرد که به راحتی خودروی خود را پیدا کنید.

خرید دزدگیر ماشین سرمایه گذاری عالی برای امنیت خودرو شما است

یک دزدگیر خودرو خوب از موارد زیر جلوگیری می کند:

جلوگیری از خرابکاری سارقان

جلوگیری از سرقت خودرو

کمک به محافظت از شما در شرایط اورژانسی

سیستم امنیتی دزدگیر ماشین شامل موارد زیر است:

ماژول کنترل که به عنوان مغز سیستم است

آنت برای دریافت سیگنال

ریموتی برای کنترل وظابف دزدگیر

سنسورهای اختیاری برای ویژگی هایی مانند ضربه

سیم کشی هایی برای اتصال اجزا به یکدیگر

سیستم دزدگیر به قفل درب خودرو متصل است.هنگامی که درها با ریموت قفل می شوند دزدگیر فعال می شود.

تصمیم گیری در مورد اینکه سیستم هشدار خودرو یک طرفه باشد یا دوطرفه؟

تفاوت بین دزدگیر ماشین یک طرفه  و دو طرفه در این است که یک طرفه فقط دستورات را از ریموت می فرستد در حلی که دو طرفه اطلاعات را از وسیله نقلیه نیز به ریموت می فرستد.دزدگیر با LCD وضعیت خودرو را  نشان می دهد.در حالی که نسخه های قدیمی تر فقط یک چراغ ال ای دی و صدا برای عملکرد خاصی دارند. نسخه های جدیدتر به شما این امکان را می دهند که از وضعیت خودرو خود با استفاده از موبایل اگاه شوید.

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که سرقت های زیادی رخ می دهد استفاده از یک دزدگیر ۲WAY به شما این امکان را می دهد که در هر لحظه از وضعیت ماشین خود مطلع شوید.

محدوده عملکرد دزدگیر  را بررسی کنید

سیستم های هشدار دزدگیر در فرکانس رادیویی عمل می کنند که در بعضی از مناطق مممکن است ارتباط به خوبی شکل نگیرد.اگر شما در ساختمانی بلند یا در فاصله زیادی از وسیله نقلیه  زندگی می کنید ممکن است نتوانید ارتباط با هشدار خودرو رابه خوبی حفظ کنید.بررسی کنید که این دزدگیر قادر به کارکردن در محدود محل زندگی شما است.برخی از انها تا فاصله ۳ مایلی کاربرد دارند هرچند بعضی از انا در فاصله کمتری قابل استفاده هستند.

آیتم های اصلی که در وسیله نقلیه شما نیاز به محافظت دارند را تعیین کنید

دزدگیر خودرو

اگر وسایل باارزشی در وسیله نقلیه خود میگذارید یا اینکه ضبط ماشین گران قیمتی دارید در معرض خطر بیشتری برای سرقت خودرو هستید یک  خرید دزدگیر ماشین دوطرفه به شما کمک می کند تا امنیت بیشتری برای خودرو خود داشته باشید.

ایا شما گزینه های اضافی برای دزدگیر خود می خواهید ؟

اگر به گزینه های اضافی هنگام خرید دزدگیر ماشین احتیاج داشته باشید باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

تعیین کنید که ایا می خواهید اعلانات دزدگیر را روی گوشی خود مشاهده کنید

اگر شما در شهر دیگری باشید و در فاصله دور از خودرو خود قرار داشته باشید با استفاده از این قابلیت می توانید موقعیت خودرو خود را روی تلفن همراه مشاهده کنید.دزدگیرهای دوگانه با ژرداخت هزینه بیشتر این کار راانجام می دهند و نصب آنها گرانتر است

در هنگام خرید دزدگیر ماشین تصمیم بگیرید که  نیاز به سنسور مجاورت دارید

سنسور مجاورت وجود هر گونه مانعی در نزدیکی خودرو ، جلو و عقب خودرو را نشان می دهد در نتیجه شما متوجه خطرات خواهید شد.همچین از قابلیت دیگر این سنسور تشخیص دادن شما است وقتی که با ریموت نزدیک خودرو شوید به طور خودکار درب را برای شما باز می کند .

ايا نياز به سنسور ضربه داريد؟

اين سنسور بر اثر ضربه فعال مي شود و زنگ هشدار براي ترساندن مهاجمان احتمالي به صدا در مي ايد.به علاوه اين سنوسر ها مي توانند بيش از حد حساس باشند به و به هنگام وزش باد و صداي بلند و يا فركانس هاي باس كم ضبط ماشين

يك برند تجاري معتبر انتخاب كنيد:

براي خريد دزدگير ماشين يكي از برندهاي مشهور را انتخاب كنيد كه اعتبار بيشتري نسبت به برندهاي ديگر دارند.يكي از اين برندها viper است. البته در ايران برندهاي ديگر ي هم محبوبيت دارند كه يكي از انها دزدگیر خودرو اگزد است. براي خريد دزدگير خودرو اگزد مي توانيد به فروشگاههاي معتبر مراجه كنيد و با گارانتي آن را خريداري كنيد. ولي توصيه مي كنيم كه نصب اين سيستم را حتما به متخصص بسپاريد.